Zaza Şehmus’un Vefatı

Zaza Şehmus lakabı ile bilinen müzik yapımcısı Diyarbakır’da 29 martta kalp krizi geçirdi. Zaza Şehmus lakaplı olan müzik yapımcısının asıl isminin ise Şehmuz İlgin olduğu biliniyor. Zaza Şehmus’ un kalp krizi sonucunda hayatını kaybettiği de bilinmekte. 64 yaşında olan ünlü müzik yapımcısının pankreas kanseri için de tedavi gördüğü biliniyor. Ayrıca tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği de edinilen bilgiler arasında geliyor. Zaza Şehmus’un cenazesinin Ulu Cami’de kılınan cenaze namazı ile toprağa verildiği de görülmektedir.

Zaza Şehmus’un cenazesine pek çok ünlü şarkıcının da katıldığı görülüyor. Özellikle de İbrahim Tatlıses’e albüm yapan isimler arasında yer almasından dolayı, müzik camiasında da isminin oldukça fazla duyulduğu söylenebilir. İbrahim Tatlıses haricinde yine pek çok ünlü şarkıcıya da albüm yapan Zaza Şehmus vefatının ardından sevenlerini de yasa boydu.

Zaza Şehmus lakaplı olan ve Şehmuz İlgin ismi ile de bilinen müzik yapımcısının vefatının ardından İzzet Yıldızhan’ın da konuşmuş olduğu görülüyor. İzzet Yıldızhan’ın da müzik camiası tarafından bilinen ve sayılan usta bir ismi kaybetmenin acısı içerisinde olduğu sözlerine eklenmiş durumda. Diğer müzik camiası içerisinde yer alan isimlerin de müzik alanında ünlü olan ve değerli olan Zaza Şehmus’un vefatına oldukça üzüldükleri yapılan röportajlar ile edinilmiş olan bilgiler arasında geliyor. Sanat camiası için çok değerli olan bu kişi için sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir