Nusret’ten eldiven kararı

Türkiye’de ün yaptıktan sonra dünyada da tanınan Nusret Gökçe, geçtiğimiz günlerde Miami ve Dubai’den sonra New York’ta da bir restoran açarak işletme zincirine bir halka daha eklemiş bulundu..
Mekana Beckham, Kanye West gibi dünyaca ünlü yıldızların akın etmesi bir anda tüm ilgileri üzerine çekti ve Nusret hiç beklemediği bir yerden soruşturma şoku yaşadı.

Nusret Gökçe New York’taki restoranında çıplak elle etlere dokunduğu ve bu yaptığının yasalara aykırı olduğunu bilmediğinden dolayı soruşturma başlatıldı.
Nusret’e özel bir durum olmadığını açıklayan sağlık bakanlığından bir yetkili, ABD sağlık kurallarına göre yemeğe çıplak elle dokunmanın yasak olduğunu söyledi..

Bu olaylardan sonra ünlü Türk kasap Nusret Gökçe’den flaş bir hamle geldi ve ünlü kasap eldiven kullanmaya başladı..
Siyah ve beyaz eldiven tercih eden Nusret eldiven ile ilk fotografları da yayınlandı..

NUSRET GÖKÇE KİMDİR?
1983 Erzurum doğumlu olan Nusret Gökçe ailesinin maddi sebeplerinden dolayı orta okulu bırakmak zorunda kaldı ve Bostancı’da kasaplar çarşısında günde 16 saat çalışan Nusret 2009 yılında Arjantin’e giderek dünya mutfağında etin nasıl kullanımına da baktı.
Orada aylarca çiftliklerde kaldı ve restoran kasap dünkkanları gezerek dünyada kasaplığın nasıl gerçekleştiğini gördü.
Ardından 2010 yılın ABD’ye gitti ve burada ise işin profesyonelliğini öğrenmek için New York’ta bir restoranda aylarca ücretsiz calıştı.
Türkiye’ye tüm bu çalışmalarının sonunda dönen Nusret Gökçe kendi et restoranını açtı ve İstanbul’da ilk şubesini açtı.
Arkasına sosyal medyanın da gücünü alarak Salt Bae hareketiyle adeta bir fenomen haline geldi. Günlük olarak instagramda et videoları atan Nusret’in instagram takipçisi 2 sene önce 340 bin iken şu an yaklaşık 11 milyon takipçisi var.

Nusret Gökçe’yi bu harika yükselişinden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir