Cep Telefonuna Mp3 Nasıl İndirilir

Cep telefonları günden güne gelişen teknoloji ile birlikte daha da çok hayatımıza girmeye başladı ve bu telefonların opsiyonları da arttırıldı. Özellikle bir yere giderken, otobüs yolculuğunda ya da yürüyüşlerde kulaklıkla müzik dinlemek isteyen kişiler telefonlarına istedikleri müzikleri indirmenin yollarını aramaktadırlar. Cep telefonuna mp3 nasıl indirilir sorusunun cevabı aslında o telefonun işletim sistemine göre değişebiliyor. Eskiden daha kolaylıkla yapılabilen bu işlemlerde şimdi yeni site keşfetmek ya da bir program aracılığı ile bunu sağlamak mümkün.

IOS İşletim Sistemli Telefona Mp3 İndirme

İşletim sistemine göre değişkenlik gösteren bu mp3 indirme durumlarında IOS işletim sistemli telefona mp3 indirmek için aslında bazı programların kullanılması daha avantajlı. Özellikle Tubidy adlı programın kullanılması tavsiye edilebilir. Bu programın içerisinde aynı Youtube mantığı çalışıyor. Normal istenilen müzik aratıldıktan sonra dönüştürme yöntemi ile kalitesini de ayarlayarak bir kere indirme işlemi gerçekleştiriliyor ve ardından internet bağlantısına gerek kalmadan o müzik istenilen şekilde indirilebilir. IOS işletim sisteminin farkı arama motorlarına internet üzerinden herhangi bir şarkıyı indirmek için linke tıklandığında indirmemesidir. Direk yeni bir sekmede ilgili şarkıyı açıyor ama müzik çalar da ya da dosya olarak o şarkıyı bulmak mümkün değil. Bu nedenle Tubidy tarzı programlar mp3 indirilirken tercih edilebilir.

Android İşletim Sistemli Telefona Mp3 İndirme

Android işletim sistemli telefona mp3 indirme işlemi aslında daha çeşitli şekillerde gerçekleştirilebiliyor IOS işletim sistemine göre. İlk olarak IOS’da gerçekleştirilemeyen internet üzerinden herhangi bir siteden mp3 indirme linkine tıklayarak aynı bilgisayarlarda olduğu gibi indirmeler gerçekleştirilebilir. Ancak bunun haricinde yine Tubidy, Peggo, MYT gibi uygulamalarla da müzik çalar programı sistemiyle istenilen zamanda mp3 indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Telefona Mp3 İndirirken Virüslerden Korunma

Özellikle Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda telefona mp3 indirirken virüslerden korunmasağlanması gerekiyor. Çünkü internet üzerinden her site güvenilir olmadığı için çeşitli reklamlar ile bu virüsler telefonlara geçebilmekte. Bu durumda da Tubidy gibi ve buna benzer güvenilir programların kullanılmasını tavsiye edebiliyoruz virüsten korunmak için.

1 Yorum - “Cep Telefonuna Mp3 Nasıl İndirilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir